>>> Sens jest w tym, że coś jest bez sensu, gdyż bezsens jest sam w sobie sensem. <<<
Stres świąteczny
Wpisany przez MM   
niedziela, 23 listopada 2014 19:21

Stres świąteczny
Rafał Knura

Znicz - szklana bańka, w której znajduje się woskowy walec z palącym się knotem. Stawia się go na płytę z jakiegoś kamienia. Ładnie to wygląda, zwłaszcza w nocy. Musimy tylko przejść przez bramę cmentarza i położyć go na tej kamiennej płycie.

Trzeba tylko wziąć go do reklamówki i przejść parę metrów w stronę cmentarza. Jeśli droga jest dłuższa, możemy przejechać samochodem. Zwykle droga jest dłuższa. Tak u wszystkich. Musimy jechać daleką i długą drogę, by postawić znicz. Każdy chce jak najszybciej zaliczyć grób i położyć tam tę szklaną bańkę. To taki znak, że się pamięta o zmarłym.

Jedziemy szybko. Coraz szybciej. Tylko dlatego, by zdążyć na czas. Nikt nie lubi wolnej jazdy, stania w korkach i bólu w plecach po zbyt długiej przejażdżce. Wyprzedzamy i nie zwracamy uwagi na innych. No bo czy oni są ważniejsi od nas? Dodajemy gazu na żółtym świetle. No bo przecież nie jest czerwone. Lubimy szybko jeździć, zwłaszcza w nocy. I nagle... . Tak jak znicze, palą się światła karetki pogotowia.

Coraz częściej ludzie giną przez „stres świąteczny”, który mówi im, że nie zdążą wszystkiego zrobić i że będzie później wstyd. Śpieszymy się zbyt szybko. Czy to normalne, żeby robić wszystko na ostatnią chwilę? Może nie musimy wtedy męczyć się parę dni wcześniej, wystarczy, że zrobimy to w ten jeden dzień. Tak myśli większość z nas. Zbyt szybko. Niepotrzebnie. Niestety tylko w ten jeden dzień musimy zdążyć, by postawić znicz. Śpieszymy się prosto do grobu.

Rafał Knura, kl. II b

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II LO w Raciborzu
uplasowało się na 227. miejscu
w Rankingu Liceów i Techników
PERSPEKTYWY 2020

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

drugieloraciborz@poczta.onet.pl

sekretariat@2loraciborz.pl

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny Raciborskie 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©