>>> ycie z drugim człowiekiem polega na tym, że zaczyna się lubić jego dziwactwa. <<<

baner 2022 2023

Olimpiady i konkursy
Odważ się być mądrym
Wpisany przez MM   
piątek, 13 maja 2022 20:53

Od 2020 roku na poziomie szkół średnich pojawił się nowy przedmiot nauczania – filozofia. Mimo że jest on realizowany tylko przez rok w wymiarze jednej godziny tygodniowo, u wielu uczniów zauważyć można zainteresowanie tą dziedziną wiedzy. W bieżącym roku szkolnym uczennica klasy 1b Magdalena Kiełkowska wzięła udział  w Wojewódzkim Interdyscyplinarnym Konkursie Filozoficznym „Odważ się być mądrym- Sapere Aude” organizowanym  przez I Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Orkana w Limanowej i Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Ze względu na swoją specyfikę  konkurs  nawiązywał do zagadnień zawartych podstawie programowej kilku przedmiotów filozofii, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie czy historii, a problemy, na których się skupiał, pogłębiały edukację humanistyczną.  Konkursowe opowiadanie Magdy   „Kto jest moim bliźnim” zachwyciło jury oceniające nadesłane prace i w związku z tym dyrektor I Liceum                                     w Limanowej ufundował nagrodę specjalną dla naszej uczennicy.

Magdzie serdecznie gratulujemy  i  życzymy kolejnych sukcesów z filozofią w tle.

Opiekun - Monika Janowska

 
XV Powiatowy Konkurs Ekologiczny
Wpisany przez MM   
piątek, 29 kwietnia 2022 06:30

keko3

28 kwietnia w II Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu odbył się XV Powiatowy Konkurs Ekologiczny pod patronatem Prof. Jerzego Buzka – posła do Parlamentu Europejskiego  oraz Starosty Powiatu Raciborskiego. W zmaganiach brało udział 43 uczniów szkół regionu raciborskiego.

Lista laureatów:

I – m-ce Michał Muchorowski Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1 w Markowicach (opiekun   Małgorzata Jakubowska)

II – m-ce  Anna Kelner Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1 w Markowicach (opiekun   Małgorzata Jakubowska)

III – m-ce  Anna Brzoska SP 15 Racibórz (opiekun Małgorzata Latoń)

III – m-ce   Amelia Siodmok  SP im. Jana III Sobieskiego w Rudach (opiekun Bożena Giemza)

Nagrody wręczył w imieniu prof. J. Buzka pan Henryk Kretek oraz dyrektor II Liceum Ogólnokształacącego  pan  Maciej Malinowski.

Więcej…
 
I Międzyszkolny Powiatowy Konkurs Geograficzny „Geografia Polski”
Wpisany przez MM   
środa, 27 kwietnia 2022 10:24

geogr 1

Dnia 25 kwietnia 2022 roku w naszej szkole został przeprowadzony I Międzyszkolny Powiatowy Konkurs Geograficzny „Geografia Polski” dla uczniów szkół podstawowych naszego powiatu.

Po etapie I, przeprowadzonym pod koniec marca w 12 szkołach podstawowych, które zgłosiły swoich uczniów do konkursu, wyłoniono grupę 20 najlepszych konkursowiczów z 9 szkół i zaproszono ich wraz z opiekunami do naszego liceum na etap II – finałowy.

Więcej…
 
Laureaci Konkursu Języka Niemieckiego
Wpisany przez MM   
środa, 20 kwietnia 2022 15:17

Miło nam poinformować, że Michał Koterba (klasa 3a1) zajął II miejscew XV Konkursie Języka Niemieckiego zorganizowanym przez Instytut Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. W finale konkursu, który odbył się 08.04.2022r. Milvana Fidoska (kl.2b) zajęła VIII miejsce, a Dawid Urbas ( kl.2a) zakwalifikował się do części ustnej.

Więcej…
 
5. edycja konkursu na wiersze i opowiadanie
Wpisany przez MM   
wtorek, 19 kwietnia 2022 18:35

romant

Już po raz piąty każdy, kto pisze wiersze lub prozę, niezależnie od tego, czy jest przed debiutem czy po nim, ma szansę na występ podczas jednego z najbardziej znanych europejskich festiwali literackich, który – po raz pierwszy jako TransPort Literacki 27 – odbędzie się między 22 a 25 września w Kołobrzegu z udziałem ponad siedemdziesięciu gości z dziesięciu krajów. Z okazji dwusetnej rocznicy wydania „Ballad i romansów” Biuro Literackie zaprasza do pisania współczesnych utworów literackich nawiązujących do twórczości Adama Mickiewicza.

Szczegółowe informacje na stronie organizatora:

www.biuroliterackie.pl/projekty/romantycznosc-2022/

 
XX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ziemi Raciborskiej
Wpisany przez MM   
środa, 13 kwietnia 2022 20:23

wiedza rac1 

12 kwietnia 2022 roku przeprowadzony został w naszej szkole XX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ziemi Raciborskiej. Konkurs ten ma już za sobą długą historię. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2000 roku. Jego twórcami byli: nieżyjący już dyrektor II LO pan Herbert Dengel oraz metodyczka pani Jolanta Żurek. Przez długie lata konkurs cieszył się niezmiennie dużą popularnością wśród uczniów szkół powiatu raciborskiego. Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Raciborzu kierowane przez Starostę pana Grzegorza Swobodę.

Zwycięzcą tegorocznego konkursu został Paweł Kasparek, uczeń SP nr 1 w Raciborzu. Miejsce II zajął Jakub Koczwara ze SP nr 15 w Raciborzu. Miejsce III przypadło Karolowi Kurkowi, także uczniowi SP nr 1 w Raciborzu. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy także pozostałym uczestnikom konkursu za godne reprezentowanie swoich szkół. Podziekowania kierujemy także dla  nauczycielek przygotowujacych uczniów,
pań: Joanny Hibner, Sylwii Surmy oraz Magdaleny Pordzik.

opracowała: Alina Lach- Kapuśniak

wiedza rac2

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 95

Srebrna Szkoła 2021

2022-liceum-srebro

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II LO w Raciborzu
uplasowało się na 314 miejscu
w Rankingu Liceów Ogólnokształcących
PERSPEKTYWY 2022

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57

sekretariat@2loraciborz.pl

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny Raciborskie 

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu, 2009 ©