>>> Ten jest najszczęśliwszy z ludzi, kto koniec życia umie powiązać z jego początkiem. <<<


>>>LISTA KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH<<<

(link)


Uwaga Kandydaci!

 

Przypominamy o przesyłaniu skanu

lub zdjęcia fotografii portretowej do legitymacji (e-legitymacji)

oraz deklaracji wyboru języków obcych

na adres rekrutacja@2loraciborz.pl

 

Link do deklaracji:

>DEKLARACJA WYBORU JĘZYKÓW OBCYCH<


>>> prosimy o nieprzynoszenie kart zdrowia


 

Finalistka Olimpiady Ochrony Środowiska
Wpisany przez MM   
środa, 23 listopada 2005 23:54
   Miło nam poinformować, że uczennica kl. III B Dorota Łyko będzie reprezentować naszą szkołę  w Finale Krajowym Olimpiady Ochrony Środowiska.

   W dniu 17 listopada 2005r, w siedzibie Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, odbył się XVII Finał Wojewódzki Olimpiady Ochrony Środowiska, województwa śląskiego. Olimpiada ta jest współorganizowana przez Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Zarząd Wojewódzki Związku Młodzieży Wiejskiej oraz Ligę Ochrony Przyrody.
W tegorocznym Finale Wojewódzkim wzięło udział 35 uczestników, wyłonionych z eliminacji szkolnych w 26 szkołach ponadgimnazjalnych naszego województwa. Dorota zajęła III miejsce i będzie reprezentować nasze województwo na Finale Krajowym Olimpiady, który odbędzie się w dniach 1-2 grudnia w Przysieku k/Torunia. Do olimpiady przygotowywała sie pod bacznym okiem swojego nauczyciela biologii Pani Bogumiły Bąk.

   Patronem naukowym Olimpiady jest Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie, natomiast współorganizatorem finału krajowego jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Oddział w Przysieku k/Torunia. Olimpiada ma na celu przede wszystkim upowszechnianie wiedzy o środowisku przyrodniczym, przyczynach i skutkach jego zanieczyszczania, poznanie metod ochrony środowiska oraz zasad ekorozwoju, rozwijanie świadomości oraz wrażliwości ekologicznej, a także wiedzy o lokalnym środowisku przyrodniczym. Zakres materiału, zawiera również tematykę związaną z ochroną środowiska na obszarach wiejskich, energią odnawialną, zasadami dobrych praktyk rolniczych, agroturystyką i standardami ochrony środowiska obowiązującymi w Unii Europejskiej.

   Laureaci finału krajowego otrzymają bardzo cenne nagrody, a także indeksy (prawo wstępu bez egzaminów na uczelnie wyższe). Olimpiada Ochrony Środowiska ma już swoją wieloletnią tradycję i dobrą markę. W roku bieżącym przypada XVII edycja tego ogólnopolskiego przedsięwzięcia. Wielu laureatów Olimpiady - dziś już absolwentów uczelni wyższych - osiągnęło dzięki niej staranne wykształcenie, ciekawy zawód, interesujące kontakty w wielu środowiskach. Wielu z nich realizuje swoje życiowe aspiracje - działając na rzecz społeczności, w których żyją i pracują. Olimpiada jest płaszczyzną spotkań utalentowanej młodzieży interesującej się ochroną środowiska z autorytetami świata nauki.
 W trakcie finału krajowego Olimpiady odbędą się seminaria dla młodzieży i nauczycieli poświęcone praktycznym aspektom ochrony środowiska w miejscu zamieszkania oraz historii Lasów Państwowych.
   Gratulujemy Dorocie i trzymamy za nią kciuki na finale krajowym.
 

Srebrna Szkoła 2021

2022-liceum-srebro

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II LO w Raciborzu
uplasowało się na 314 miejscu
w Rankingu Liceów Ogólnokształcących
PERSPEKTYWY 2022

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57

sekretariat@2loraciborz.pl

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny Raciborskie 

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu, 2009 ©