>>> ycie z drugim człowiekiem polega na tym, że zaczyna się lubić jego dziwactwa. <<<

baner 2022 2023

Samorząd Uczniowski
Dzień Ziemi w II LO
Wpisany przez MM   
niedziela, 24 kwietnia 2022 15:12
 DZiemii
 
Choć Dzień Ziemi przypada 22 kwietnia, nasza szkoła rozpoczęła obchody już 21!
W czwartek na lekcjach wychowawczych nasi uczniowie tłumnie zgromadzili się na tyłach szkoły. Powodem tego zamieszania była akcja sadzenia łąki kwietnej. Zadaniem licealistów było zorganizowanie miejsca pod łąkę, a zatem uczniowie złapali za łopaty i sprawnie przygotowali grunt pod sianie. W tym miejscu należy pochwalić dziewczyny, które operowały sprzętem ogrodniczym na równi z chłopcami. Kolejnym krokiem było wysianie nasion. Przesadzane były również szkolne kwiaty oraz te, które przyniosły każda z klas. Kwiaty zdobią obecnie parter oraz pierwsze piętro naszej szkoły. Pozostało nam czekać na efekty wspólnej pracy, czyli piękną, kolorową łąkę kwietną oraz zielone korytarze II LO.
Więcej…
 
Kolorowy tydzień w II LO
Wpisany przez MM   
niedziela, 24 kwietnia 2022 15:06
 Kolor 
 
Jako że nadchodzący tydzień to dla naszych maturzystów ostatni w murach II LO, Samorząd Uczniowski organizuje kolorowy tydzień! Zabawa polega na ubraniu konkretnego koloru przypisanego do każdego dnia tygodnia.
Poniedziałek – niebieski
Wtorek – żółty
Środa – czerwony
Czwartek – różowy
Piątek – wersja galowa z uwagi na zakończenie roku dla maturzystów.
 
Sprawmy, by ostatni tydzień naszych maturzystów był kolorowy i godny zapamiętania
 
Nowe mury w II LO
Wpisany przez MM   
środa, 13 kwietnia 2022 20:27

Nowe mury w II LO 2

Ryszard Paurowski, czyli PublicSurfer – raciborzanin, absolwent PWSZ na kierunku grafika użytkowa oraz ASP w Katowicach na kierunku grafika warsztatowa. Malar, grafik i artysta specjalizujący się w tworzeniu graffiti i muralu. Autor naszego obecnego graffiti, które codziennie macie okazję oglądać na szkolnych murach. A już niedługo będziecie mieli okazję poznać go osobiście!

Ryszard zaczął swoją przygodę z rysunkiem już w wieku 7 lat. Na początku przerysowywał bajki, komiksy, rysunki. Swój pierwszy kontakt z graffiti miał kiedy pod koniec lat 90. swoją rolę w polskiej kulturze zaczynał ugruntowywać hip-hop, a kolega z gimnazjalnej ławki pokazał mu gazetę właśnie z tą formą sztuki. I tak już zostało.

Więcej…
 
Dzień Ziemi w II LO
Wpisany przez MM   
niedziela, 03 kwietnia 2022 17:53

W dniach 21 i 22 kwietnia w naszej szkole będziemy obchodzić Dzień Ziemi.  

Wszystkie informacje oraz program wydarzeń poniżej:

Dzień Ziemi

 
No backpack day, czyli Dzień bez plecaka w II LO
Wpisany przez MM   
wtorek, 15 marca 2022 13:03

nbd1

 

14 marca II LO uczestniczyło w akcji No Backpack Day, czyli Dzień Bez Plecaka! Tak jak każdego innego dnia, uczniowie przyszli do szkoły ze swoimi książkami, zeszytami i resztą ekwipunku szkolnego, z jednym ALE. Tradycyjny plecak zamienili na inne nosidło. Wyobraźnia i kreatywność naszych uczniów nie zna granic, stąd na korytarzach zagościły koszyki, wózki, reklamówki, poszewki, kosze na pranie, garnki, walizki, a nawet niszczarka do papieru oraz obudowa komputera. Po przeprowadzeniu szybkiego wywiadu wśród naszego grona pedagogicznego i uczniów, jednomyślnie stwierdzamy, że mimo niesamowitej pomysłowości wszystkich uczniów zwyciężają: taczka, kosiarka oraz suszarka na pranie.
Mamy nadzieję, że wszyscy bawili się świetnie, a resztę tygodnia spędzimy w pozytywnych nastrojach.
Kreatywność naszych uczniów na zamieszczonych zdjęciach uwieczniła nasza polonistka, Pani Dorota Zajda-Panek. Dziękujemy!
 
nbd2
 
Pomagamy Ukrainie!
Wpisany przez MM   
piątek, 11 marca 2022 20:34

wolontariat

 

W  wyniku wspólnej akcji Wolontariatu naszej szkoły oraz Samorządu udało nam się zebrać wiele darów dla uchodźców z Ukrainy, które już pojechały do Domu Dziecka oraz innych indywidualnych rodzin, które uciekały z niszczonej wojną Ukrainy z jedną walizką. Udało nam się również zebrać kwotę 3806, które zostały wpłacone na konto Polskiej Akcji Humanitarnej, która organizuje wszelką pomoc Ukrainie i wydaje te pieniądze zgodnie z najpilniejszymi potrzebami.  Za wszystkie dotychczasowe wpłaty oraz niezliczone dary, które przynieśliście,  ogromne wyrazy podziękowania!!! 

  
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 36

Srebrna Szkoła 2021

2022-liceum-srebro

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II LO w Raciborzu
uplasowało się na 314 miejscu
w Rankingu Liceów Ogólnokształcących
PERSPEKTYWY 2022

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57

sekretariat@2loraciborz.pl

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny Raciborskie 

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu, 2009 ©