>>> Marzenie to niedzeila myśli. <<<
Media o naszej konferencji
Wpisany przez MM   
czwartek, 31 maja 2012 18:54

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z konferencji ekologicznej „Myślimy globalnie – działamy lokalnie”, na której gościliśmy delegację ze szkoły w Komsomolsku, Ukraina.

naszraciborz.pl
 
Natura bez nas przetrwa, ale my bez niej nie – tymi słowami Herbert Dengel, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego rozpoczął dzisiejszą konferencję ekologiczną „Myślimy globalnie – działamy lokalnie”. Na spotkanie zaproszono delegację szkoły z Komsomolska na Ukrainie. [...] Obecna na sali dyrektor Szkoły I-III Stiepiennej nr 2 w Komsomolsku, Elena Wasilczenko, poprowadziła prezentację multimedialną miasta i szkoły. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się co nieco o kulturze, nauce, przyrodzie i placówce, do której uczęszczają uczniowie na Ukrainie. [...] Daria Kostenko (szkoła w Komsomolsku), prezentacja „Zbiórka, przeróbka, utylizacja odpadów w mieście Komsomolsk”
[...]
Czytaj więcej   >>>>>>>

raciborz.com.pl
 
W II Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu odbyła się konferencja ekologiczna "Myślimy globalnie - działamy lokalnie". W konferencji udział wzięli uczniowie szkoły, goście oraz delegacja ze szkoły z Komsomolska.. [...] Uczestnicy konferencji mieli okazję [...] dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat szkoły w Komsomolsku, z którą II Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu współpracuje, a z której delegacja była obecna na sali.  - Do mojej szkoły chodzą uczniowie w wieku od 6 do 17 lat. Uczą się tych samych przedmiotów co uczniowie w Polsce, ale mogą sobie wybierać przedmioty w zależności od tego, jaki zawód będą chcieli wykonywać w przyszłości - opowiadała dyrektor szkoły w Komsomolsku, Elena Wasilczenko. Podczas konferencji wystąpiła także Daria Kostenko z Ukrainy. 13-latka zaśpiewała dla uczestników konferencji piosenkę.
Czytaj więcej  >>>>>>>

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II LO w Raciborzu
uplasowało się na 227. miejscu
w Rankingu Liceów i Techników
PERSPEKTYWY 2020

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

drugieloraciborz@poczta.onet.pl

sekretariat@2loraciborz.pl

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny Raciborskie 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©