>>> Marzenie to niedzeila myśli. <<<
Goście z Komsomolska
Wpisany przez MM   
sobota, 29 marca 2014 09:49

Od wtorku 25 marca br. przebywa w Raciborzu delegacja młodzieży szkolnej z Komsomolska. Goście z Ukrainy przybyli na zaproszenie Starostwa Powiatowego i Dyrekcji II Liceum Ogólnokształcącego. Nauczyciele i uczniowie z Ukrainy wraz z naszą młodzieżą realizują projektm „Rozwijamy nasze kultury lokalne”.

Młodzież wraz ze swoimi nauczycielami zostali zaproszeni do Starostwa Powiatowego, gdzie przedstawili interesujące prezentacje poświęcone swojemu miastu i kulturze Ukrainy. Później zwiedzali zabytki Raciborza w towarzystwie naszych nauczycieli i uczniów. Po południu ukraińscy nauczyciele i uczniowie zostali przyjęci w polskich domach.
    W czwartek udali się do Warszawy. Uczniowie zwiedzili Centrum Nauki Kopernik, odbyli spacer po centrum Warszawy (Starówka, Zamek Królewski, Pałac Kultury, Stadion Narodowy, a potem Złote Tarasy). Zmęczeni i  pełni wrażeń ruszyli w drogę powrotną. Podróż przebiegła w zasadzie spokojnie, choć niezupełnie. Otóż, jeden z uczestników wycieczki, pewnie zainspirowany twórczością Tolkiena, zapragnął zostać WŁADCĄ PIERŚCIENIA (sporych rozmiarów). Szybko jednak zmienił zdanie, pierścień mu się znudził i dlatego postanowił zawrzeć bliższą znajomość z pewnym mechanikiem spod Warszawy. Ten, chociaż było już późno, chętnie otworzył warsztat i nasi kierowcy wyposażeni  w imadło, piłę do metalu, młotek, przecinak i coś tam jeszcze, skutecznie pomogli chłopcu, który nie chciał już być władcą cennego klejnotu. Na szczęście pierścień udało się zniszczyć bez kolejnej wyprawy do Mordoru. Wycieczka skończyła się więc szczęśliwie.
Piątek grupa z Komsomolska spędziła w II LO. Najpierw zwiedzali szkołę, a potem ukraińscy i polscy uczniowie wspólnie tworzyli „Słownik przyjaźni” w czterech językach: angielskim, polskim, rosyjskim i ukraińskim. Następnie odbyły się warsztaty taneczne. Po południu uczestniczyli w koncercie laureatów II Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Hiszpańskojęzycznej na Zamku w Raciborzu (organizowanego przez nasze liceum). Gdy koncert dobiegł końca uczniowie udali się na spotkanie pożegnalne, ponieważ jedna grupa Ukraińców wyjeżdża już w sobotę rano.
Pozostali uczestnicy projektu, którzy pozostają u nas do wtorku pojadą jeszcze do RudKrasiejowa.
 Żal się rozstawać. Mamy nadzieję, że przedstawiciele szkół z Komsomolska jeszcze do nas zawitają.
Krystyna Sordyl

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II LO w Raciborzu
uplasowało się na 227. miejscu
w Rankingu Liceów i Techników
PERSPEKTYWY 2020

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

drugieloraciborz@poczta.onet.pl

sekretariat@2loraciborz.pl

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat Raciborski



Racibórz



Nasz Racibórz



Racibórz



Nowiny Raciborskie



 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©